Аукціони з продажу лісів українських земель через майданчик Прозорро.Продажі

Ще на початку лютого цього року, Уряд української держави прийняв рішення, що дозволяє проводити аукціони з продажу лісів на офіційному електронному майданчику Прозорро. При цьому кожен лот не повинен мати обсяг менш як 150 метрів кубічних, чи загальною стартовою ціною 200 00 гривень.

Реалізовуючи ці лісоматеріали, біржа за декілька тижнів отримала щонайменше 35 мільйонів гривень прибутку. Крім того, утворилися провідні лісові господарства, які успішно реалізують свої ресурси. До них ввійшли:

  • Кам’янське. Отримали прибуток більше ніж 5 мільйонів гривень.
  • Малинське. Заробили понад 4 мільйони гривень.
  • Маневицьке. Загальний прибуток склав 3 мільйони гривень.
  • Лісомисливське господарство Коростеня заробило 2.2 мільйони.
  • Народницьке спеціалізоване лісове господарство отримало 1.8 мільйонів прибутку.

Особливості та перспективи продажу лісу через торгову біржу «Українська торгова біржа»

Проводячи аукціони по лісу на акредитованих електронних майданчиках, ринок лісу стає більш прозорим та чесним. 44 із усіх наявних бірж для продажу в Україні, входять до системи «ProZorro.Продажі». Тому саме ця система займає першу позицію серед схожих товарних бірж. Працівники державного підприємства є експертами у своїй справі та проводять аукціони й торги лісом-кругляком на професіональному рівні.

Європейська Бізнес Асоціація гідно оцінили роботу торгової біржі «Українська енергетична біржа». Асоціація зазначила, що вона є надійним та зручним способом реалізувати різноманітні активи та ресурси країни. За три роки проведення аукціонів та продажів, багато державних та комунальних організацій отримали майже 25 мільярдів гривень. І це не кінцева цифра, адже Прозорро завжди розширює свої горизонти продажів.   

У загальній кількості було продано майже 35 000 кубічних метрів лісових ресурсів України  на аукціонах через сайт sale.ueex.com.ua/news/aukciony-lisu-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale.

Умови для перемоги в аукціонах по лісу на ProZorro.Sale

Лише правильний опис лоту може гарантувати успіх та швидкий продаж. Потрібно розповісти потенційним покупцям усю можливу інформацію стосовно нового лоту. Серед головної інформації опинилися:

  • Обсяг необроблених лісоматеріалів;
  • Початкова вартість лоту;
  • Точне розташування лісу;
  • Час початку й закінчення проведення торгів;
  • Крок підвищення вартості лоту.

Крім цього, аби продаж був швидкішим та мав великий попит серед конкурентів, потрібно щоб дерева були приблизно однакового розміру та діаметру. Також важливо, щоб вони були однієї якості та класифікації чи виду (наприклад, лише хвойні або дуби).

В першу чергу, щоб взяти участь у розіграші лісу, потрібно пройти реєстрацію на офіційній сторінці Прозорро.Sale. На YouTube каналі торгової біржі «УЕБ» можна знайти відео, які повністю показують процес проходу аукціонів від початку створення свого особистого кабінету, до визначення переможця торгів. Також якщо у людини виникають будь-які запитання, стосовно самої біржі та роботи на ній, можна знайти докладну інформацію на сайті, або поставити запитання менеджерам біржі. Подзвонивши на гарячу лінію, написавши на електронну пошту чи написавши в Телеграм розумному боту, можна дізнатися усю необхідну інформацію у будь-який зручний для клієнта час.