Корисна інформація про продаж деревини на відкритих онлайн торгах

Відкриті онлайн аукціони існують давно, але участь у них раніше була добровільною як для приватних, так і для державних підприємств. Із-за цього багато видів держмайна та майна, що відносилося до комунальної форми власності, продавалося на закритих торгах серед обраного кола осіб (тобто серед тих, хто мав корисні знайомства або дав хабар). Посадові особи користувалися своїм службовим становищем для своєї наживи: вони зменшували вартість держмайна, що продати його «своїм» на основі корупційних схем. Але відтепер ці схеми поступово відходять в минуле, так як державне майно наразі продається через систему Прозорро.Продажі.

Ринок деревини в Україні

Лісові господарства, які здійснюють регулярну оздоровчу обробку лісу (санітарну вирубку), повинні продавати деревину через відкриті онлайн торги, що проводяться на ЕТМ в системі Прозорро.Продажі. таке зобов’язання у них виникло в 2020 році, коли в силу вступила відповідна Постанова №1178. Дізнатися більше про те, як продається необроблена деревина на онлайн торгах, можна за посиланням https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/u-lvovi-auktsion-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-prohodit-na-tb/.

На електронних аукціонах, що є доступними для усіх бажаючих, зараз можна придбати такі сорти деревини: сосну, ялину, ялицю, дуб, клен, березу, вільху та багато інших. Також тут продається і дрова для промислового використання, тобто великих об’ємів. Взагалі мінімальний розмір лоту тут складає 150 кубічних метрів деревини, а його ціна не може бути нижчою за 200 тисяч гривень. Такі обмеження встановлені законодавством, але їх обіцяють переглянути, щоб змінити їх в сторону послаблення.

Для придбання будь-якого виду державного майна чи деревини необхідно зайти в систему Прозорро.Продажі через будь-який акредитований торгівельний майданчик. Для пошуку лоту можна скористатися спеціальним пошуковим фільтром, що допомагає знайти потрібний товар у відповідності з заданими параметрами.

Торгівельні онлайн платформи також надають консультаційні послуги, якість яких може відрізнятися. Тому деякі майданчики користуються високою популярністю, а інші ні. Крім цього ЕТМ відрізняються між собою зручністю інтерфейсу.

За допомогою нового проекту державі вдалося побороти багато корупційних схем з продажу держмайна та лісоматеріалів. Наразі торги деревиною відбуваються у відкритому доступі для усіх бажаючих, тому є прозорими та чесними.