Процес роботи на порталі державних закупок

Співробітники фірм, що хочуть стати членом електронної системи Прозорро, виникне цікаве питання: «А що є держзакупівлями, і як купувати конкретний товар?» Перша частина питання зрозуміла. Значить, треба приділити увагу другий. Почнемо з найпростіших речей.

Шість років тому в Україні в тренувальному режимі було запущено структуру цифрових покупок Прозорро. Через рік і кілька місяців вона почала працювати на повну. На сайті була присутня інформаційна база, де співробітники організацій самі можуть проводити онлайн-аукціони. Її характеристики: відкритий доступ, усі необхідні дані про конкурс для клієнта, взаємозв’язок економіки, держави та більшості людей. Робота з покупками ведеться на спеціальних торгових порталах, на яких є інтерфейс та спектр неймовірних можливостей, проте основні функції залишилися тими самими.

Правила торгової платформи 

Сайт регулюється Українським Законом «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015. На головному порталі системи не здійснюється реєстрація клієнтів, але знаходяться всі дані про публічні покупки. Також, на платформі просто знайти адреси головних партнерів і навчитися працювати на сайті державних закупівель.

Покупки класифікуються діляться на допорогові та надпорогові. Першими називають ті, ціна продукції та послуг яких не становить понад 200 тис. гривень. Предмет купівлі товарів та послуг призначає роботодавець. Офіційні органи не вносять кошти за проведення конкурсу, представники сфери управління мають самі заплатити за тарифом, який встановлено Українським Кабінетом Міністрів. Правила здійснення державних покупок мають на увазі проведення заходів у вказаний період. 

Процес торгів в системі Прозорро.Продажі

Основний алгоритм здійснення конкурсу за допомогою структури Прозорро:

  1. Реєстрація. На певному торговому порталі виконавець заводить власний профіль, потім входить до нього за допомогою придуманих логіну та паролю.
  2. Оголошення. Заповніть зазначений зразок, прикріпіть папери, встановіть ціну державної закупівлі (з урахуванням податку на додану вартість чи без її).
  3. Уточнення. Приблизно протягом кількох днів роботодавець відповідає на всі питання про конкурс. Якщо це потрібно, змінює умови конкурсу, вказуючи, що ще необхідно додати.
  4. Надходження заяв від клієнтів. Роботодавець сам призначить, скільки цей етап триватиме за часом. Всі ціни та торгові марки засекречені.
  5. Торг. До цього етапу слід знати. Як потрібно працювати на порталі державних покупок, щоб не було помилок. Мінімальний крок – 0,5-3% фінансів, час – 3 хвилини.
  6. Підбиття підсумків. Переможця структура визначає автоматично, потім працівникові відкривається доступ до паперів та пропозицій. Роботодавець вивчає інформацію, якщо нарікань немає – укладає правочин.
  7. Завершальний етап. Як тільки роботодавець завантажив всю інформацію (ксерокопію угоди), закупівля є закритою.

Продаж лісоматеріалів в системі Прозорро

На сьогоднішній день існує кілька десятків способів рубання дерев. Щорічно лісові господарства України займаються заготівлею від 20 тис. м3 хвойних та листяних дерев. Після впровадження ряду інновацій стало легко та просто взяти участь в аукціонах з продажу лісу. Необхідно лише зареєструватись в онлайн системі ТБ «Українська енергетична біржа».

Донедавна будь-який продаж деревини належав до незаконної торгівлі. Це було пов’язано з тим, що були відсутні особливі вказівки, нормативи, що передбачають усі етапи цього процесу. Організація онлайн-торгів із продажу необробленої деревини на УЕБ стала вирішенням численних болючих для населення питань.

Подібні торги доступні всім учасникам, до того ж серед них є державні та громадські спостерігачі.

Основним предметом продажів можуть бути різні лісоматеріали, будь-якої породи і яких лісозаготівельних процесів. Після проведення всіх необхідних підготовчих та організаційних заходів уся продукція формується у лоти, а далі виставляється на онлайн-торгах.

Нововведення системи Прозорро

Також в системі Прозорро відбулися зміни і ВРУ зняла мораторій на продаж землі та запровадила, щоб такі торги відбулися на майданчиках, котрі співпрацюють с системі Прозорро. Дізнатися більше про продаж та оренду землі ви можете на порталі sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel. Варто зазначити, що всі торги відбуваються сумлінно та прозоро.

Аукціони земельними ділянками проводяться на території української держави з липня цього року. Завдяки чому без будь-яких проблем можна купити земельну ділянку на громадських торгах системи Прозорро. Якщо відбудеться недотримання пунктів правил громадських тендерів, то таке негайно буде схильне суспільного розголосу. 

Перевагою таких торгів є те, що землю можливо продати за значно високою вартості. Зареєструвати на продаж землю можливо прямо зараз. Щоб це зробити потрібно пройти реєстрацію на одному порталів, котрий здійснює роботу в Прозорро.