Що потрібно знати про Прозорро.Продажі

Інноваційна електронна система Прозорро.Продажі – це ефективний інструмент для продажу майна різної форми власності. В зв’язку зі змінами, що нещодавно сталися в українському законодавстві, державне та комунальне майно відтепер повинно продаватися саме через систему відкритих онлайн аукціонів. Проводяться вони на спеціальних торгівельних майданчиках, наприклад, на Українській універсальній біржі. Тут можна продати та придбати будь-що: від офісної техніки до приватних літаків чи земельних ділянок.

Що може біти лотом на онлайн аукціоні

В якості товару тут може виступати нерухомість, земельні наділи, вторинна сировина, деревина, майно банкрутів, арештоване майно та багато іншого. Наприклад, більш детально дізнатися про те, як та де можна придбати арештоване майно по вигідним цінам, можна на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/areshtovane-majno-v-ukraini-kupyty-na-majdanchyku-prozorroprodazhi/.

Тут на рівних правах можуть змагатися між собою представники бізнесу, підприємства та звичайні громадяни, що бажають придбати цікавий їм лот. Всі учасники закодовані номерами тому їх імена чи назви невідомі аж до закінчення торгів. Завдяки анонімності вдається забезпечити чесніть та прозорість ходу аукціону. Ніхто не має змоги якимсь чином вплинути на хід торгів чи на їх результат, так як система працює автоматично і без участі людини.

Система Прозорро була створена для того, щоб налаштувати прозоре та відкрите надання в оренду чи продаж держмайна. Тому тут немає жодних обмежень щодо участі в торгах чи спостереженні за ними. Державне підприємство Прозорро.Продажі не має технічної можливості для організації онлайн торгів, тому цим займаються торгівельні майданчики, акредитовані цією системою.

Спостерігати за ходом аукціону може будь-хто, завдяки чому можна говорити про відкритість та прозорість онлайн аукціонів. Тут не може бути домовленостей чи хабарництва, так як ніхто не знає, який саме учасник зробив ставку. А завдяки тому, що система здійснює збір гарантійних внесків, продавець може бути впевненим у тому, що учасники торгів дійсно бажають придбати запропонований товар.

Приймати участь у торгах можна незалежно від регіону. Система працює по всій країні, тому в ній виставлені лоти з усіх її кінців. Для того, щоб прийняти участь, не потрібно нікуди їхати, так як придбати необхідне майно можна в онлайн режимі.